Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                                         NOC Z ANDERSENEM

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Bąkowicach brała udział w międzynarodowej imprezie – Noc z Andersenem – zainicjowanej przez bibliotekarzy czeskich. Impreza rozpoczęła się 9 kwietnia o godzinie 19.00 i trwała do 10 kwietnia do godziny 9.00, a uczestniczyło w niej 56 uczniów klas I – VI oraz zaproszeni goście.

Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Celem spotkania jest wspieranie czytelnictwa dziecięcego, promowanie systematycznego czytania, zwiększenie zainteresowania książką i biblioteką, aktywizacja twórcza dzieci. Udział w imprezie ma istotne znaczenie w rozwoju funkcji kulturalno-edukacyjnych szkoły. Forma animacji czytelniczej, jaką jest "Noc z Andersenem" kreuje interdyscyplinarny wizerunek placówki informując o jej zadaniach i działalności w środowisku lokalnym, a w szczególności w środowisku dzieci i młodzieży. Wydarzenie kulturalne, jakim jest „Noc z Andersenem" rozszerza współpracę ponad granicami państw w ramach Unii Europejskiej.

Impreza rozpoczęła się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Potem było ognisko, pieczenie kiełbaski i wspólne zabawy na boisku szkolnym. Po zabawach wielkie czytanie baśni rozpoczęła Pani Mariola Piwowarczyk. Później wspólnie obejrzeliśmy historie "Dzielny Ołowiany Żołnierzyk" i "Złoty Skarb". Po nich baśnie czytali nasi goście – baśń „Krzesiwo” przeczytała Pani Magdalena Podgóreczna - przewodnicząca Rady Rodziców, baśń „Dziewczynka z zapałkami” czytał Ksiądz Proboszcz Parafii Bąkowice Andrzej Jaremko, baśń „Księżniczka na ziarnku grochu” czytał Dyrektor Szkoły Cezary Zając. Na zakończenie, obejrzeliśmy historię "Pchła i profesor", zasnęliśmy około godziny 4.00. Następnego dnia rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczyny ze starszych klas. Z uśmiechami na twarzach, choć trochę niedospani, lecz z zamiarem powtórzenia w przyszłym roku tej imprezy, rozeszliśmy się do domów.

Organizatorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach składają serdeczne podziękowania dla Pana Maksymiliana Jachyma  - właściciela piekarni MX w Wołczynie, za ufundowanie pysznego pieczywa na kolację i śniadanie.

Renata Boduch

wstecz